Foukaná izolace, tepelná izolace, zateplení, zvukové izolace stačí zavolat: 606 374 548 tel. kontakt
Předchozí Další

2013 exkurze studentů SPŠ stavební dřevostavba Hradec nad Moravicí

2013 exkurze studentů SPŠ stavební dřevostavba Hradec nad Moravicí

Dne 25.10.2013 jsem přivítali studenty opavské stavebky na exkurzi. Přijeli se podívat na dřevostavbu v Hradci nad Moravicí, kde se použila jak naše foukaná izolace CLIMATIZER PLUS®, tak fasádní dřevovláknité desky UdiSPEED® z našeho sortimentu dřevovláknitých materiálů Unger DIFFUTHERM®.

Exkurze byla zajímavá nejen tím, že studenti mohli na vlastní oči vidět použití našich materiálů a celého konstrukčního systému pasivního domu stavěného renomovanou opavskou firmou HAZA s.r.o., ale také účastí architekta i investorů stavby. Pan architekt Petr Herman, tak studenty hlouběji seznámil s problematikou výstavby pasivních domů ze dřeva a investoři zase přiblížili důvody svých rozhodnutí pro stavbu své rodinného domu formou pasivní dřevostavby.

Jako krásnou a dřevem vonící tečku za exkurzí na stavbě, kde hlavní roli hraje dřevo a výrobky z něj jsme pro studenty zajistili pokračování exkurze na hradecké pile Carman-Wood, s.r.o.. Zde se role průvodce zhostil pan ředitel Jan Kuchařík a provedl studenty celým pilařským provozem i s poutavým vyprávěním nejen o více než stoleté historii této pily, ale i o současnosti pilařského řemesla v naší zemi.

Věřím, že dopoledne strávené studenty ve společnosti dřeva bylo přínosem pro jejich vzdělávání i případné budoucí rozhodnutí o směřování kariéry v oboru stavebnictví.

© Zbyněk Tocauer 2013

více novinek zateplení a zvukové izolace >>>