je dřevovláknitá foukaná izolace.

Vhodná pro většinu staveb.

CLIMAWOOD se skládá z čistých volných dřevovláken, vyplňujících všechny duté prostory, a to beze spár. Každé z těchto vláken má všechny přednosti přírodního dřeva: trvanlivost, stabilitu a velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. K vytvoření izolační vrstvy jsou vlákna pod tlakem vháněna pomocí stroje do uzavřených částí konstrukcí, určených k vyplnění, kde se přesně přizpůsobí konstrukčním prvkům.

U CLIMAWOODu nevznikají odřezky a případné zbytky lze zcela jednoduše kompostovat. CLIMAWOOD je možno při řádném použití znovu využít i po mnoha letech. Pokud by snad přece bylo potřeba izolaci zlikvidovat, např. během pozdější přestavby, pak se CLIMAWOOD dá bez komplikací recyklovat. Tímto se odlišuje od mnoha tradičních izolačních materiálů, u nichž je nutno při odstranění dbát přísných zdravotních předpisů a mimo to zde vznikají vysoké náklady.

Díky difúzně otevřené buněčné struktuře reguluje CLIMAWOOD vlhkost a přispívá tak z hlediska biologie stavby k vytvoření optimálního prostředí pro bydlení. Vysokou schopností akumulace tepla zamezuje CLIMAWOOD navíc přehřívání budov v létě. Výsledkem je příjemný chlad v horkých dnech a příjemné teplo v nejmrazivějším zimním období.

Použití:

Střechy

Stropy

Stěny

Podlahy

Příčky