Obecné dotazy

Který z vašich materiálů je nejvhodnější pro mou stavbu?

Záleží na požadavcích na izolovanou konstrukci:

  • Běžná konstrukce (stavby pro bydlení, průmysl, veřejné budovy,…) – nejvhodnější je CLIMATIZER PLUS®. Má vynikající izolační vlastnosti, díky kterým přináší nejvyšší úspory v zimě a příjemný chládek v létě. Navíc za nejpříznivější cenu.
  • Konstrukce se zvýšeným požárním rizikem (průmysl, únikové zóny veřejných budov, …) – nejvhodnější je CLIMASTONE® díky své vysoké požární odolnosti.
  • Konstrukce s vlivem vlhkosti (podlaha nad terénem, dilatační spáry, …) – nejvhodnější je CLIMASTYREN®. Díky své téměř nulové nasákavosti.
Potřebuji zaizolovat strop pod půdou, ale je tam hromada věcí. Musím celou půdu vyklidit?

Při aplikaci foukané izolace není nutné půdu vyklízet. Pro zafoukání izolace nám bude stačit asi 1 m široký pruh středem půdy.

Chci zaizolovat strop pod půdou, ale strop nemá žádnou dutinu. Mohu použít foukanou izolaci?

Samozřejmě i pro tuto konstrukci máme řešení. Pokud nepotřebujete na půdě pochůznou podlahu stačí izolaci nafoukat na stávající povrch a jen k důležitým místům (komíny, antény, …) se udělají revizní lávky. Pokud podlahu potřebujete, lze velmi snadno např. pomocí našeho stavebnicového systému (expandérů) a OSB desek zvednout podlahu a do vzniklé dutiny izolaci nafoukat.

Mám plochou střechu, ale do její dutiny není žádný průlez. Lze i tak střechu zaizolovat?

Ano, vaše střecha stejně bude potřebovat zlepšit odvětrání. Proto do střechy vyřežeme díru, kterou prolezeme dovnitř a po aplikaci na tento otvor osadíme ventilační hlavici, kterou vodotěsně spojíme s vaší stávající hydroizolací.

Kolik to bude stát?

Ideální je dohodnout si konzultaci přímo v místě aplikace, na které s našim technikem proberete možnosti realizace i cenu. Tato konzultace je samozřejmě zdarma a nezávazná.

Nebude mi foukaná izolace sesedat a nebudu tak muset časem izolaci doplňovat?

Ne, izolaci nebudete muset doplňovat. Jsou dva základní typy aplikací:

  1. Volné foukání – u této aplikaci dojde cca. do 1 roku od aplikace k sesednutí o 10 – 15% dle tloušťky vrstvy. S tím ale samozřejmě počítáme a o tuto hodnotu navýšíme tloušťku izolace již při aplikaci. Např. pokud bude požadavek 20 cm izolace, budeme foukat 22 cm.

  2. Objemové plnění (zafoukávání dutin) – u tohoto typu aplikace izolace nesesedá, protože dochází vždy k zvýšení objemové hmotnosti izolace. Objem materiálu nafoukaného do dutiny je větší než objem dutiny. Hodnota objemové hmotnosti se řídí sklonem a tloušťkou konstrukce.

Climatizer Plus

Z čeho je vlastně foukaná izolace CLIMATIZER PLUS® vyrobena?

CLIMATIZER PLUS® je vyroben z tříděného odpadního papíru. Ten se speciální patentovanou technologií rozvlákní až na celulózové vlákno, na které se naváží přísady, které zajišťují ochranu vlákna.

Když je izolace vyrobena z papíru nehoří?

Ne, při výrobě je celulózové vlákno ošetřeno přísadami, které zajišťují požární odolnost.

A co myši, nechutná jim to?

Ne, přísady rovněž zajišťují odolnost proti hmyzu, hlodavcům, plísním a houbám. U hlodavců je nejdůležitější to, že se v izolaci neuhnízdí. Této vlastnosti naší izolace se s výhodou využívá v zemědělských stavbách, kde je obvykle tlak hlodavců největší. Ze zkušeností našich zákazníků rovněž víme, že i problémy s kunami po aplikaci CLIMATIZERu PLUS® ustaly.

Jak dlouho ty přísady a vůbec celá izolace vydrží? Neztratí se?

Ne, jak přísady, tak celulózová vlákna jsou přírodní materiály. CLIMATIZER PLUS® neobsahuje žádné syntetické složky, které by měli tendenci z materiálu se vytrácet. Foukaná izolace CLIMATIZER PLUS® vám tak vydrží dlouhodobě ve vaší konstrukci a její životnost je mnohdy delší, než životnost okolních konstrukcí. CLIMATIZER PLUS® je vyráběn již od roku 1977 a první izolované stavby dodnes fungují.

Jak se materiál vyrobený z papíru vyrovnává s vlhkostí?

Běžná vlhkost stavebních konstrukcí z přírodních materiálů jako je celulóza nebo dřevo je cca 10-11%. Při této vlhkosti jsou měřeny i veškeré zkoušky parametrů. Jako přírodní materiál umí vlhkost přirozeně regulovat a i případné menší zatečení dokáže zvládnout rozvedením vlhkosti do většího povrchu k co nejrychlejšímu odpaření vody. Dalším důkazem schopnosti zbavení se vlhkosti jsou aplikace nástřikem. Při těchto aplikacích záměrně přidáváme k celulóze velké množství vody. Při příznivých podmínkách je vrstva kolem 10 cm schopna vyschnout do 14ti dnů.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Máte dotaz? Napište nám!


    V případě, že vyplňujete kontaktní formulář na našem webu, zpracováváme Vaše osobní údaje. Především Váše jméno a kontaktní email, který slouží pouze nám pro doručení odpovědi na Váš dotaz. Kompletní informace naleznete zde: https://eshop.ito.cz/podminky-ochrany-osobnich-udaju/